"Snieginio tigro beieškant"
DSCF2271-C1.jpg

  Kopiant Pergalės viršūnės (7439 m) ketera / Tian Šanis, Kirgizija / 2015 m.

Pergalės viršūnė (7439 m) , esanti ant Kirgizijos ir Kinijos valstybių sienos, yra aukščiausias Tian Šanio kalnų taškas ir šiauriausias pasaulio "septyniatūkstantininkas". Dėl didelio aukščio, sudėtingo bei objektyviai pavojingo maršruto ir dažnai besikeičiančio oro sąlygų ši viršūnė turi kraupią reputaciją - penkiems sėkmingai įkopusiems tenka vienas žuvęs alpinistas...

Tačiau įkopę į Pergalę ir dar keturias virš 7000 m iškilusias aukščiausias Centrinės Azijos viršūnes alpinistai pelno "snieginio tigro" titulą. Todėl išbandyti savo patirties ir jėgų prie viršūnės kiekvieną sezoną susirenka kelios alpinistų grupės. Nepaisant puikaus pasirengimo, modernios aprangos ir ryšio priemonių, neretai kalno apgultis baigiasi be įkopimų. O blogiausiu atveju, viršūnė pasiima naują auką.

Į Pergalės viršūnę įkopiau 2015 m. Dėl stataus reljefo ir siaučiančių vėjų 4 naktis kartu su lenku, rusu ir ukrainiečiu praleidome anksčiau ėjusių alpinistų iškastuose sniego urvuose. Įkopimas buvo itin varginantis, lydimas įvairiausių išbandymų. Buvo akimirkų, kai abejojau, ar pavyks grįžti... Tačiau laimingų aplinkybių dėka man pavyko pasiekti viršūnę ir nuo jos nusileisti. Ši viršūnė visuomet turės ypatingą vietą mano mintyse.

1/8

Kelios fotografijos iš įkopimo į Pergalės viršūnę

Atgal

Pirmyn

© 2020 Saulius Damulevičius