"Šturminė stovykla"
Gasherbrum II C2

Trečioji stovykla (6950 m) ant Gašerbrum II viršūnės / Karakorumo kalnai, Pakistanas / 2019 m.

Kopdami į aukštus kalnus alpinistai įrengia 3-4 aukštumines stovyklas, kuriose miega, palieka įrangos, maisto ir dujų atsargų. Šturmine stovykla vadinama stovykla, iš kurios alpinistai kopia iki pat viršūnės.

Šturminę stovyklą ant Gašerbrum II (8035 m) įrengėme ant keteros beveik 7 km aukštyje. Nuo čia iki viršūnės dar lieka daugiau nei 1000 vertikalių metrų, o tai tikrai nemažas atstumas, turint galvoje tai, kad tokiuose aukščiuose kopiama lėtai.

Taip mūsų stovykla atrodo palipėjus porą šimtų metrų į viršų

Septynių kilometrų aukštyje deguonies įkvepiame beveik 60% mažiau nei jūros lygyje. Todėl prie tokių sąlygų žmogaus organizmas pilnai priprasti (aklimatizuotis) nesugeba. Viskas, ką daro alpinistai, labai vargina, sutrinka miegas, virškinimo veikla. Per greitai atsistojus galima ir nualpti.

Šioje stovykloje mes praleidome net 5 dienas, nors maisto turėjome tik dviems dienoms. Tokį ilgą buvimą ekstremaliame aukštyje lėmė tai, kad pirmasis mūsų bandymas įkopti į viršūnę nebuvo sėkmingas dėl blogo oro (dviese su Natalija pasiekėmė 7500 m aukštį), todėl laukėme antro šanso.  Tai buvo rizikingas sprendimas ir didžiulis išbandymas mūsų organizmams.

Beje, fotografijoje nufotografuota Justino ir Lauros - alpinistų iš Rumunijos - dvivietė palapinė. Kolėgos bekopdami pametė vieną lanką, todėl palapinė parišta virvelėmis.

Iš bėdos (arba kai reikia priimti svečius) ši palapinė gali sutalpinti ir keturis alpinistus

Atgal

Pirmyn

© 2020 Saulius Damulevičius